Kot je navedeno v publikaciji, so bile osnova za nov izdelek pretekle raziskave znanstvenikov, ki so jim omogočile izdelavo pene, vertikalno obložene z ogljikovimi nanocevkami (VACNT), debeline ogljikovih valjev, v katerih je en atom. Izkazalo se je, da ima pena izjemne lastnosti blaženja udarcev. Sedanje čelade zmanjšujejo rotacijsko gibanje z drsenjem med glavo uporabnika in samo čelado, vendar se kinetična energija ne razprši. Nova pena pa se ne zanaša na to drsenje.
Oglas
Znanost
Rudarji so odkrili mamutov kljun, star približno 100.000 let
Voznik buldožerja, ki je delal v nočni izmeni, je opazil nenavadno stvar. Med kopanjem luknje je zagledal nekaj svetlečega, vendar temu sprva ni posvečal posebne pozornosti. Drugi moški, voznik tovornjaka, je v tistem času pobiral odvečno zemljo in prav tako opazil bel predmet. Nato so delavci ugotovili, da jim je uspelo izkopati nekaj nenavadnega.
Kljun je bil dolg več kot dva metra. Najdba je bila odkrita v stari rečni strugi 12 metrov globoko v rudniku v bližini mesta Byula.
Znanstveniki so dokazali, da je treba dojenčkom pripovedovati pesmi in jim peti
Po mnenju britanskih in irskih znanstvenikov se dojenčkovi možgani najprej naučijo predelati ritem govora in šele nato zvoke. Strokovnjaki menijo, da se to zgodi pri 7 mesecih starosti.
Avtorji študije so preverjali, kako se dojenčki odzivajo na ritem v primerjavi s fonetiko. Kot je pokazalo slikanje možganov, dojenčki v prvih mesecih življenja niso sposobni v celoti obdelati fonetičnih informacij.
Pri 50 dojenčkih, starih 4, 7 in 11 mesecev, so zabeležili vzorce možganske aktivnosti. Gledali so videoposnetke, v katerih jim je učiteljica pela otroške pesmice. Nato so raziskovalci s posebnim algoritmom analizirali možganske valove in pokazali, kako poteka interpretacija teh zvokov.
Raziskovalci so odkrili, kako bogati ravnajo z revnimi
Opravljenih je bilo več študij, v katerih je sodelovalo 2 500 ljudi.
V prvih dveh študijah so prostovoljce vprašali, kdo po njihovem mnenju bolj sočustvuje z revnimi – bogati po rodu ali tisti, ki so si premoženje ustvarili z lastnim delom. Ugotovljeno je bilo, da oboji hkrati trdo delajo. Večina anketirancev je menila, da revne bolj razumejo tisti, ki so revščino že doživeli, kot tisti, ki je ne poznajo.
V naslednji raziskavi so novopečene bogataše in “dolgoletne” bogataše vprašali, kaj menijo o svojih revnih sodržavljanih. Prvi so odgovorili, da ni težko obogateti, novopečeni bogataši pa so ljudi, ki so ostali revni, obravnavali s prezirom in do njih niso imeli nobenega sočutja. Povsem drugačno dojemanje so imeli bogataši od rojstva.
Predstavljena je bila “robotska trta”, ki lahko sama gradi
Ekipa je sintetizirala načela robotike in 3D tiskanja. Robot je podoben kači, njegova glava pa se vrti. Ko se obrne, se ji s 3D tiskanjem doda nov volumen. Mehanizem je mogoče programsko nastaviti na želeno gibanje, na primer prizadevanje za svetlobo ali upiranje gravitaciji. Pravzaprav lahko model raste kot trta.
V telesu je cev, ki zagotavlja energijo glavi s sestavo za 3D-tiskanje. Na drugem koncu je izvedena platforma za kartušo, črpalko in napajanje.
Oglas